Postanowienia noworoczne. Jak zmienić nawyki, zrealizować plany i spełnić marzenia. - Projekt zdrowie
Projekt Zdrowie Przemyśl
Umów się na wizytę

Postanowienia noworoczne. Jak zmienić nawyki, zrealizować plany i spełnić marzenia.

Nowy rok, to okazja dzięki której podejmujemy kolejne postanowienia. Schudnę, rzucę palenie, zacznę uprawiać sport to najczęściej podejmowane wyzwania wraz z pierwszymi wystrzałami fajerwerków. Niestety z każdym kolejnym dniem stycznia przekonujemy się, że realizacja naszych ambitnych postanowień nie jest taka prosta. Powiedzenie “łatwo się mówi” ma w takiej sytuacji idealne zastosowanie.

Często zapominamy o tym, że nawyk który utrwalaliśmy latami nie jest taki łatwy do wyeliminowania. Aby wytrwać w naszym postanowieniu musimy wyznaczyć sobie konkretny cel i dążyć do niego bez względu na wpadki, które się przydarzą podczas całego procesu zmiany. Jak zatem osiągnąć wymarzony cel? Oto kilka wskazówek:

Musisz naprawdę chcieć zmiany. Pamiętaj, że to Ty podejmujesz tą decyzję i nikt inny za Ciebie nie wykona pracy związanej ze zmianą.

Zauważ korzyści dodatkowe np. schudnę i poprawie stan swojego zdrowia.

Wszystko ma swoją cenę, osiągnięcie celu również. Odmówię kolejnego ciastka, nie przejem się podczas imprezy ale spróbuję niektórych dań.

Nie czekaj na właściwy moment bo ona nigdy nie nadejdzie. Zacznij nie od jutra, za miesiąc lub po ceremonii, świętach itp. zacznij już dziś. Nie odkładaj decyzji na później.

Wizualizacja to dobra rzecz. Wyobraź sobie jak się będziesz czuć przymierzając ubrania o dwa rozmiary mniejsze. 🙂

To Ty jesteś odpowiedzialny za realizację. Patrząc jak inni ćwiczą nigdy nie będziesz mieć wysportowanego ciała. To Ty musisz działać.

Pamiętaj, że nie ma dróg na skróty. Nie schudniesz zdrowo 10 kg w jeden miesiąc. Osiąganie celu wymaga od nas czasu  energii.

Początki są zawsze trudne, z czasem przyzwyczajamy się do zmiany.

Nie bądź dla siebie zbyt surowy. Każdemu zdarza się upadek, potknięcie. Ważne aby wrócić na ścieżkę zamierzonego celu.

Postanowienia noworoczne naprawdę mają sens, ale tylko wtedy gdy decyzję podejmujemy mając odpowiedni plan działania.

Źródło: “This Year I Will..:How to finally Change a Habit, Keep a Resolution, or Make a Dream Come True” Hardcover- December 26, 2006

 

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy